صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فصل اقتصاد - مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در بحث کارآفرینی و اشتغالزایی اولین هدف گذاری ما آموزش و توانمندسازی است و سعی داریم یک زنجیره کامل ارزش را حمایت کنیم.

میرمهدی مهدوی، مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی کشور، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص نقش بسیج در اشتغالزایی، اظهار کرد: در قرارگاه جهاد اقتصادی چند هدف گذاری داریم که بر اساس آن سیاست هایی تدوین شده که در سازمان بسیج سازندگی به سمت آن در حال حرکت هستیم.

وی افزود: در بحث کارآفرینی و اشتغالزایی اولین هدف گذاری ما آموزش و توانمندسازی است و سعی داریم یک زنجیره کامل ارزش را حمایت و پشتیبانی کنیم که در این راستا با کمک اقشار متخصص به کارآفرین ها آموزش داده می شود.

مهدوی ادامه داد: در بحث ارائه تسهیلات به کارآفرینان تقریبا 2 هزار و 835 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بسیج به این افراد ارائه شده که دوره های آموزش و توانمندسازی را گذرانده و آماده ورود به عرصه کارآفرینی بودند.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در 14 عرصه اقتصاد مقاومتی از جمله پرورش ماهی، مرغ بومی، پرورش شترمرغ و ماکیان، دام سبک و سنگین، تولید زعفران، پرورش زنبورعسل، قارچ خوراکی، صنایع دستی و پرورش گیاهان دارویی بسیج فعالیت هایی را انجام داده است.

وی بیان کرد: یک مدیریت دیگری در زنجیره ارزش به نام صنایع تبدیلی و تکمیلی فراهم کردیم که تکمیل کننده کارگاه های اقتصاد مقاومتی باشند تا از خام فروشی محصول جلوگیری کرده و بتوانیم با فرآوری بر روی محصولات اولیه و همچنین بسته بندی و استانداردسازی و ورود به بازار زنجیره ارزش را تکمیل کنیم.

مهدوی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل تولیدکننده مربوط به بازار فروش است، توضیح داد: در فرآیند استانداردسازی یکی از شرکت های بنیاد تعاون بسیج را در این زمینه درنظر گرفتیم که وظیفه استانداردسازی محصولات را بر عهده دارد و استانداردهای لازم برای صادراتی شدن محصولات انجام می دهد و یکی دیگر از شرکت های ما نیزدر زمینه صادرات فعال است و در زمینه صادرات به کشورهای همسایه به صورت تخصصی فعالیت می کند.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: پرداختن به مباحث اشتغال و رفع بیکاری و توسعه کارآفرینی ضرورت دارد که نقاط قوت و ظرفیت های بسیج در این راستا عبارتند از مردمی و داوطلبانه بودن افرای که در این عرصه، نداشتن انگیزه مالی و اقتصادی در بین اعضا، عدم وابستگی حزبی و جناحی از لحاظ سیاسی، دارای توان نیروی انسانی برای انجام امور داوطلبانه و جهت گیری به سمت افراد نیازمند است.

مرتبط با این خبر

  • حضور نماینده کشاورزان در قیمت گذاری محصولات ضروری است

  • بهانه سی.اف.تی برای خارج کردن ایران از چرخه جهانی بانک

  • تخلیه نوسانات ارزی ماه ها طول می کشد

  • حمایت ویژه وزارت کار از کارآفرینان خط شکن

  • لزوم ورود پلیس برای مقابله با شکارچیان خانوادگی فریدون‌کنار

  • حزب الله لبنان از دل اسلام اجتماعی متولد نشده است

  • در گفتگو از قضاوت و گمانه زنی پرهیز کنید

  • افت نرخ ارز قیمت لوازم خانگی را کاهش داد

  • اساتید نظریه دان و نظریه خوان؛ دستاورد رویکرد تقلید علمی از غرب

  • احتمال تک نرخی شدن ارز